Eksploratorzy – kim oni są?

Odwiedzają opuszczone miejsca, do których żaden rozsądny człowiek w życiu by się nie zbliżył. Nie zabierają żadnych pamiątek, zbierają za to fotografie. Zwykle też milczą, kiedy ktoś pyta ich, gdzie byli. To właśnie ludzie zajmujący się Urban Exploration.

Jest ich w Polsce niewielu, choć raz na jakiś czas pojawia się ktoś nowy. Mieszkają na różnych krańcach kraju, jednak bardzo często na wyprawy wybierają się razem, aby odkryć tajemnice kolejnego opuszczonego miejsca. Większość normalnych ludzi czerpie przyjemność z przebywania w pięknym wyremontowanym pałacu, oni jednak najchętniej przemierzaliby go pogrążonego w totalnej ruinie. Każdy ma swoje powody: dla niektórych jest to coś w rodzaju turystyki (ekstremalnej), inni są fotografami poszukującymi nietypowych kadrów, jeszcze inni starają się jak najdłużej zachować piękno chylącego się ku upadkowi obiektu. Fakt faktem, tego co znajdują eksploratorzy nie da się znaleźć nigdzie indziej.

Na ich zdjęciach nie słychać świszczącego wiatru, kapiącej wody, pojękiwania metalu. Nie czuć zapachów, nie czuć strachu. Mimo wszystko zdjęcia w pewnym sensie dają mały przedsmak tego, czym jest i co daje Urban Exploration. Tego, co można odnaleźć w Twoim mieście, być może zupełnie niedaleko. Wystarczy się odważyć.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s