Opuszczony szpital psychiatryczny „Zofiówka”

Tajemnicze dźwięki, odgłosy, stuki.. Klimat , który napawa grozą, a do tego krwawa historia. To właśnie Zofiówka, opuszczony szpital psychiatryczny znajdujący się w Otwocku k. Warszawy. Niektórzy powiadają, że straszą tutaj duchy pomordowanych.

Przyjeżdżają tu łowcy duchów i badacze zjawisk paranormalnych z nadzieją na dostrzeżenie zjawy. Dziwni ludzie kręcą tutaj dziwne filmy. Wielu mieszkańców Otwocka twierdzi, że nocami słychać jakieś trudne do zidentyfikowania głosy, może to jęki, może zawodzenia, może kroki? Są nawet tacy, którzy podobno widzieli biegające tu dzieci z niewyraźnymi twarzami.

Oczywiście opierając się o współczesną wiedzę najprawdopodobniej jest to budowanie legendy w oparciu o straszną historię tego szpitala:

„Podczas okupacji placówką zarządzał niemiec Josta Walbum, a sam szpital znajdował się na terenie getta. W 1941 roku w zakłądzie znajdowało się ok. 350 chorych, a przeszło rok później naziści rozstrzelali tu ok. 110 – 140 osób, zapędzając zarówno personel jak i chorych do pawilonu numer jeden. Samobójstwo popełnili dr Maślanko, dr Lewinówna,  dr Włodzimierz Kaufman, dr Dorota Lewi i kilku innych lekarzy, za to doktorowi Stefanowi Millerowi wraz żoną i częścią personelu udało się uciec karetką.”

Źródło cytatu: Opuszczony szpital Zofiówka, Otwock k. Warszawy.

Po wojnie w tych nawiedzonych budynkach, które przetrwały, przez jakiś czas było sanatorium przeciwgruźlicze. Jednak trochę później, bo już w latach 80’tych, ponownie zaczęto przyjmować tutaj pacjentów psychicznie chorych. Nie trwało to jednak długo i już w 1998 roku zakład zamknięto. Od tego czasu jest to opuszczone miejsce, w którym podobno wciąż straszą pomordowani przez nazistów pacjenci.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s